Kombinované vysávanie

Patria sem agregáty s 25 ročnou zárukou, ktoré sú určené na vysávanie suchých aj mokrých nečistôt. Tieto vysávače majú väčšiu zbernú nádobu vyrobenú z veľmi odolného tvrdeného silonu. Agregát je navyše vybavený plavákom pre kontrolu hladiny vody. Vo výnimočných prípadoch, ako je napríklad vytopenie, prasknutie akvária, zatečenie, je možné vysávať vodu priamo do centrálneho vysávača s tým, že množstvo povysávanej vody je limitované objemom zbernej nádoby. Po naplnení zbernej nádoby je potrebné vodu vyliať. Po skončení vysávania vody netreba zabudnúť na vysušenie potrubia.

Samozrejmosťou pri týchto vysávačoch je extrémne silný výkon, dlhá životnosť a filter s patentovanou látkou Silpure, ktorý zabraňuje množeniu baktérií na jeho povrchu.

Povysávaný prach padá do zbernej nádoby, ktorú je potrebné vyprázdniť spravidla 1x ročne. Pre vyšší komfort je pri týchto vysávačoch možné používať doplnkové filtre, ktoré úplne zamedzia kontakt s povysávanými nečistotami pri vyprázdňovaní nádoby. Sú vhodné aj pre alergikov, astmatikov a ľudí, ktorí nechcú prísť do kontaktu s prachom.

Tieto agregáty sú vhodné pre väčšie byty, rodinné domy ale aj penzióny, administratívne a priemyselné objekty. Spravidla sa umiestňujú mimo obytnej plochy, t.j. do garáže, technickej miestnosti alebo pivnice.