Hadica v stene

Vyriešte problémy s neustále pomotanou hadicou jednoducho!

Elegantné riešenie je systém zabudovanej hadice v stene. Je to spoľahlivý, rokmi overený systém, ktorý spočíva v tom, že hadica je umiestnená priamo v potrubí a vyťahuje sa zo zásuvky. Bez prenášania a zapájania máte vysávačovú hadicu ihneď k dispozícii.

Systém hadica v stene je veľmi komfortný a šetrí hlavne váš čas a tiež priestor. Pri klasických hadiciach je potrebné priniesť hadicu, rozmotať ju a zapojiť do zásuvky, prípadne prepojiť do inej zásuvky. Hadicu v stene jednoducho vytiahnete zo zásuvky.

Výhodou tohto systému je aj to, že hadica má elastický, textilný návlek, ktorého funkcia je napríklad aj to, že chráni nábytok pred oderom a ľahko sa kĺže po povrchoch. Tento návlek je možné v prípade potreby oprať a pri poškodení vymeniť.

Ako to teda funguje?

Systém hadica v stene montujeme takmer 10 rokov a sami ho využívame v kancelárii aj doma. Vieme, že pokiaľ je Hadica v stene nainštalovaná správne a pod odborným dohľadom, bude jej používanie veľmi pohodlné a praktické.

Odborne vypracovaný projekt centrálneho vysávania zabezpečí dobré rozmiestnenie zásuviek, kedy častokrát stačí len jedna zásuvka hadica v stene pre celé podlažie.

Na tento systém sú určené špeciálne zásuvky, ktoré sa odlišujú od štandardných vysávačových zásuviek. Sú vyrobené v klasickej bielej a čiernej farbe, ale aj v luxusnej nerezovej a medenej farbe.

Systém centrálneho vysávania a teda aj Hadicu v stene je vhodné plánovať už počas projektovania stavby, avšak nie je to podmienka. Samotnú montáž vysávačového potrubia uskutočňujeme v čase, keď sa na stavbe realizujú rozvody elektriky, vody a kúrenia, no ideálne je riešiť centrálne vysávanie ešte pred nimi.

Inštaláciu systému hadica v stene určite odporúčame zveriť do rúk odborníkom. Pri neodbornej montáži totiž hrozí, že hadica sa bude ťažko vyťahovať, zasekávať alebo nevťahovať naspäť do potrubia. Tieto komplikácie sa len veľmi ťažko dodatočne odstraňujú, keďže je to zabudovaný systém do muriva, podlahy alebo stropu.

Myslite do budúcnosti a projektujte svoj vysávač s hadicou v stene!


Radi vám vypracujeme návrh umiestnenia zásuviek spolu s odporúčaním sacej sily vysávača. Máte otázky? Budeme radi, ak sa nám ozvete.

Kontaktujte nás